Okebiz Video SearchTitle:Mehdi Berisha -Tri dite t'bukura. Falemnderit Ansamblit folklorik Autokton RUGOVA.
Duration:04:42
Viewed:4,788,407
Published:22-10-2015
Source:Youtube

Tri dit te bukura Rreth em rreth i rashe Kosoves Nji dit dola ne gryk t'rugoves Bukuritë mei pa me sy N'gurra t'ftofta uj me pi Shkëmbej lisa e livadhe Bjeshkt ma te bukura Te Shqipnis madhe Pak ma nalte te disa stane Nihej kanga e qobane O moj e mirë ne der te stanit A tka marr malli i qobanit Mos mle vetun ne kto gryka Se pa ty spo shkojka dita 2 Ni dit tjeter ne bjeshk te istogut Bukurite qe i kish falë Zoti Sa me shpirt i du kto anë Ktu mjan rrite bab e nanë Pak ma nalt me pushu u nala Meu flladitë ne gurra t'bardha Ni syzezë ne der te stanit Po i bajke be qobanit A pe sheh djal lum dada Qysh tka dale dada perpara Po te baj be ne bab e nane Kurr ma fort skam dasht kerkanë 3 Edhe nji dit ne bjeshk te deqanit Sa mir bjen fylli i qobanit N'ato kodra djem e qika Kshin dale per boronica Hije m'hije tuj pushu Tufa e deleve tuj blegru Neper troje t'shiptarise Tri dit t'bukura t'kohes rinise Sa her ne bjeshk une kur jam shku Jemi knaqe tuj lu e tuj knu Pe lus Zotin ne koh t'leqnise Per mem ktht ne dit t'rinise Teksti dhe muzika: Mehdi Berisha Orkestrimi dhe inqizimi: Studio LATI

SHARE TO YOUR FRIENDS


Download Server 1


DOWNLOAD MP4

Download Server 2


DOWNLOAD MP4

Alternative Download :SPONSORED
Loading...
RELATED VIDEOS
Kurr mos dalsha n'bjeshkë pa ty. Mehdi Berisha  (Official Videoclip) Kurr mos dalsha n'bjeshkë pa ty. Mehdi Berisha...
03:48 | 3,308,481
Mehdi Berisha  Vaji i Nanes Mehdi Berisha Vaji i Nanes
04:06 | 723,988
Rifat & Mehdi Berisha  - Demë Salihu 2022 Rifat & Mehdi Berisha - Demë Salihu 2022
10:14 | 1,561,366
Mehdi Berisha   Qofsh mallkue për jetë gurbet Mehdi Berisha Qofsh mallkue për jetë gurbet
04:29 | 299,070
Peja Peja
01:54 | 11,989
Rifat Berisha - Trojet e mija Rifat Berisha - Trojet e mija
04:42 | 3,781,122
Fatmira Brecani & Gjovalin Prroni - Kur me rri karshi (Official Video HD) Fatmira Brecani & Gjovalin Prroni - Kur me rri ...
05:05 | 6,993,578
Mehdi Berisha - Bukuritë që s’mlanë me u plakë. Mehdi Berisha - Bukuritë që s’mlanë me u p...
06:03 | 3,166,625

shopee ads