Okebiz Video SearchTitle:Haluk Tolga İlhan - Etek Sarı Sen Etekten Sarısın - www.haluktolgailhan.com
Duration:05:17
Viewed:4,164,129
Published:14-04-2015
Source:Youtube

Resmi Web Sİtesi: www.haluktolgailhan.com
Resmi Twitter Adresi: www.twitter.com/abdalhaluktolga
Resmi Facebook Sayfası: www.facebook.com/Haluktolgailhan
Resmi Youtube Kanalı: www.youtube.com/user/hlktlglhn

#HalukTolgaİlhan Kimdir?

Aslen Erzurumlu olan, Ankara'da dünyaya gelen Haluk Tolga ilhan, Bilkent Üniversitesi Opera Şan Bölümü'nden 2002 senesinde mezun olarak, 1992 yılında Ankara Devlet Opera ve Balesi'nde görev almaya başlamıştır. 2010 senesinden bu yana ise İstanbul Devlet Opera ve Balesi'nde çalışmaya devam etmektedir. Sihirli Flüt, Figaro'nun Düğünü, Yarasa, Saraydan Kız Kaçırma ve Şen Dul operalarında başrol de dâhil olmak üzere birçok rolde görev almış ve Amerika'da düzenlenen Opera Reading Club of Hollywood Yarışması'nda en iyi tenor ödülünü kazanmıştır.

Opera, Haluk Tolga İlhan'ın profesyonel meslek yaşamını oluştururken, müzikal anlamda farklılığı ise halk müziğinde aramıştır. Tarihsel gerçeklikleri halk müziği ve Anadolu ezgilerine sahip çıkarak dile getirmiş, bu yönde seslendirdiği türküler, sosyal medyada ve profesyonel müzik çevrelerinde önemli bir ses getirmiştir. Türkiye'nin ve Avrupa'nın birçok yerinde konser veren, Grup Abdal'ın solisti ve iki kurucusunda birisi olan Haluk Tolga İlhan'ın seslendirdiği Ervah-ı Ezelde eseri kendisi ile bütünleşerek, #Abdal adı ile yayınlanan albümlerindeki halk müziği icraları beğeni ile takip edilmiştir.

Haluk Tolga İlhan, halk müziğinin özünü bozmadan, ses ve söyleyişte yarattığı farklılıkla, özellikle genç nüfus arasında halk müziğinin sahiplenilmesine katkıda bulunmuştur. Dönen Dönsün Ben Dönmezem Yolumdan, bu yolculukta yayımladığı ilk albüm denemesini oluştururken, bu albümü sırası ile Ervah-ı Ezelde, Çerağ-ı Aşk ve Hançere izlemiş, son olarak 2017 senesinde Dara Duran albümünü yayınlamıştır.

Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği'nde vermiş olduğu şan derslerini, atölyeler şeklinde kendi ismi ile açmış olduğu Haluk Tolga İlhan Müzik Merkezi'nde devam ettirmektedir.

SHARE TO YOUR FRIENDS


Download Server 1


DOWNLOAD MP4

Download Server 2


DOWNLOAD MP4

Alternative Download :SPONSORED
Loading...
RELATED VIDEOS
Haluk Tolga İlhan - Allı Turnam Bizim Ele Varırsan - www.haluktolgailhan.com HANÇERE 2015 Haluk Tolga İlhan - Allı Turnam Bizim Ele Var...
05:36 | 258,877
Abdal Haluk Tolga İlhan - Gurbet Elde Bir Hal Geldi Başıma - Dara Duran 2017 YENİ ALBÜM Abdal Haluk Tolga İlhan - Gurbet Elde Bir Hal ...
05:17 | 72,515
Pınar Başından Bulanır Pınar Başından Bulanır
03:47 | 845,581
Haluk Tolga İlhan - Nesini Söyleyim Canım Efendim Haluk Tolga İlhan - Nesini Söyleyim Canım Ef...
04:50 | 47,005
Haluk Tolga İlhan Halk Tv' de | Akustik Yaz 1. Bölüm Haluk Tolga İlhan Halk Tv' de | Akustik Yaz 1....
52:52 | 15,809
Yavuz Bingöl feat. Oktay Kaynarca - Sen Bir Aysın Yavuz Bingöl feat. Oktay Kaynarca - Sen Bir Ay...
05:42 | 490,659
Haluk Tolga İlhan - Nasıl Yar Diyeyim Ben Böyle Yare Haluk Tolga İlhan - Nasıl Yar Diyeyim Ben Bö...
05:43 | 111,997
Cengiz Özkan & Dünya Tekin - Akşam Olur Karanlığa Kalırsın Cengiz Özkan & Dünya Tekin - Akşam Olur Kara...
04:27 | 874,526


coinpayu